Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Dzięki temu lepiej doceniamy w naszym życiu wartościowe chwile. Ostatni, wyjazdowy dzień „Wołczyna” przeżywany był pod hasłem Wypełnij. Rozpoczął się on jak zwykle: poranną toaletą, jutrznią, śniadaniem i modlitwą. Tuż po porannym wprowadzeniu miała miejsce konferencja podsumowująca całość spotkania przygotowana przez br. Wojciecha Czywczyńskiego.

Uroczystą  Eucharystię, celebrował br. Tomasz Żak — Minister Prowincjalny Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Homilię wygłosił br. Piotr Kowalski — główny organizator spotkania. Po Mszy świętej nadszedł czas na ostatni punkt programu XXIV Spotkania Młodych w Wołczynie — uroczyste rozesłanie wszystkich uczestników z zachętą, by czerpali siłę z jedności wspólnot parafialnych oraz grup gromadzących się przy parafiach.

 

 

A co z Wołczynem 2019? Brat Tomasz Żak zaprosił młodzież na przyszłoroczne, jubileuszowe, XXV Spotkanie Młodych w Wołczynie. Młodzież zapytana przyjedziecie? Odpowiedziała gromkimi brawami.

Choć XXIV Spotkanie Młodych w Wołczynie już zakończone, to jednak nigdy nie zakończy się to, co w nim było najważniejsze — doświadczanie wspólnoty tworzonej przez dobrego Boga.

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska


Fot. br. Piotr Tokarz OFMCap